Еміль Свендсен, біографія, новини, фото!

Біографія Еміля Свендсена

Еміль Свендсен - це прославлений норвезький біатлоніст, який зумів домогтися в своєму виді спорту вражаючих висот. Вже до двадцяти восьми років наш сьогоднішній герой зумів стати одіннадцатікратний чемпіоном світу і володарем чотирьох золотих медалей Олімпійських ігор. Крім того, в особистій колекції видатного спортсмена є Кубок світу і деякі інші престижні нагороди. Саме тому говорити про Еміля Свендсеном неймовірно цікаво. Адже історія його життя - це історія перемог.

Дитинство і сім'я Еміля Свендсена

Еміль Хегле Свендсен (а точніше Свеннсен) з'явився на світ 12 липня 1985 року в норвезькому містечку Тронхеймі. Як і деякі інші відомі біатлоністи, свій шлях у професійному спорті наш сьогоднішній герой починав з занять лижними гонками. Однак згодом один з тренерів Еміля також порадив хлопцеві взяти в руки гвинтівку. З цього моменту Еміль Хегле Свендсен став займатися біатлоном.

Біатлоніст Еміль Свендсен відзначався на Олімпіаді в Сочі

Перші кроки Еміля Свендсена в спорті

Свій шлях у великому спорті юний норвежець почав в сезоні 2003/2004.Саме в цей період наш сьогоднішній герой виграв чемпіонат світу в юніорській віковій групі, завоювавши золоті медалі у французькому місті Haute Marienne. Деякий час по тому на тому ж спортивному форумі Еміль Свендсен також взяв участь в командній естафеті, в рамках якої разом з іншими норвезькими біатлоністами виграв своє друге золото.
У наступному сезоні все склалося для Еміля не менше вдало. На юніорському чемпіонаті світу у фінському Рованіємі норвежець виступив відразу в двох дисциплінах - лижній гонці і в лижній естафеті. В результаті як професійний лижник він взяв бронзову медаль в гонці на 10 кілометрів вільним стилем, а потім також піднявся на другу сходинку п'єдесталу після командної естафети.
Інтерв'ю Свендсена, біатлон з Губерніева
У тому ж році Еміль Свендсен знову став виступати також і як біатлоніст. У тому сезоні, на світовій першості в Контіолахті, наш сьогоднішній герой зумів виграти срібло в гонці переслідування, а потім впевнено перемогти в спринті та індивідуальній старті. Після цього успіху Еміль більше ніколи не повертався до лижних гонок і зосередив усю свою увагу на біатлоні.

Еміль Свендсен в великому біатлоні

У сезоні 2005/2006 наш сьогоднішній герой вперше виступив в "дорослій" групі. На різних етапах Кубка світу талановитий норвезький спортсмен зумів тричі стати п'ятим в загальному заліку. В результаті вже в тому ж році Еміль Свендсен отримав виклик в національну збірну Норвегії, в складі якої зумів взяти участь у своїй першій Олімпіаді. Однак в тому сезоні серйозних нагород норвежець так і не завоював. Але шосте місце в мас-старті все одно можна впевнено назвати особистою перемогою молодого біатлоніста.
Свої перші медалі на дорослому рівні норвезький спортсмен виграв роком пізніше. У сезоні 2006/2007 наш сьогоднішній герой зумів завоювати дві бронзи і одне срібло на Кубку світу. Крім того, в складі норвезької національної команди біатлоніст також з'явився на чемпіонаті світу в італійському Антхольці, де посів п'яте місце в гонці переслідування і сьоме в спринті. Однак найголовнішим успіхом того року стала бронзова медаль Чемпіонату світу. Дана нагорода стала для нього першою на світовій першості у дорослій категорії.
"Навколо біатлону" 3 випуск (Еміль Хегле Свендсен)
Перші перемоги прийшли до "стріляє лижнику" трохи пізньої. У грудні 2007 року Еміль Свендсен виграв свою першу індивідуальну гонку на Кубку Світу в словенській Поклюці. Три місяці по тому, виступаючи на Чемпіонаті світу в шведському Остерсунді, норвежець виграв ще дві золоті нагороди (в індивідуальній гонці та мас-старті). Саме в цей момент про молодого спортсмена заговорили як про один з найяскравіших біатлоністів сучасності, а також гідному наступнику великого співвітчизника Уле-Ейнара Бьерндален.
Виправдовувати надану йому довіру молодий хлопець почав практично відразу. Еміль виграв ще кілька медалей різних Чемпіонатів світу, а також вже в 2010-му році поклав в свою особисту скарбничку першу олімпійську медаль. Сталося це в канадському Ванкувері. В рамках тих Олімпійських ігор Еміль Свендсен спочатку став другим в спринті на десять кілометрів. Однак уже за кілька днів пізніше зумів стати олімпійським чемпіоном в індивідуальній гонці на 20 кілометрів. Згодом в рамках тієї ж ванкуверской Олімпіади наш сьогоднішній герой виграв ще одне "золото". Після цього перемоги посипалися на скандинавського спортсмена одна за одною.

У Еміля Свендсена півтора десятка золотих медалей

В цілому на початок 2014 Еміль Свендсен встиг виграти одинадцять золотих медалей чемпіонату світу, а також чотири комплекти золотих нагород Олімпійських ігор. В тому числі дві медалі були завойовані норвежцем в рамках зимових ігор у Сочі.

Еміль Свендсен сьогодні

В даний час Еміль Свендсен готується до наступних перегонів і мріє про нові яскравих перемог. На даний момент норвезький біатлоніст є одним з чотирьох спортсменів за всю історію зимових видів спорту, кому вдавалося виграти більше десяти золотих медалей на світових першостях з біатлону. Крім того, наш сьогоднішній герой є одним з двох спортсменів, які зуміли домогтися перемог у всіх дисциплінах чемпіонатів світу з біатлону.

Особисте життя Еміля Свендсена і інші цікаві епізоди

У звичайному житті Еміль Свендсен є звичайним хлопцем. Він любить ходити на вечірки, іноді балує себе алкоголем і зізнається у своїй любові до красивих дівчат. Однією з улюблених спортсменок біатлоніста є Марія Шарапова.
Що стосується найбільш цікавих епізодів з внеспортівной життя норвежця, то в цьому плані не можна обійти увагою епізод, що трапився під час жіночої біатлонної гонки в російському Ханти-Мансійську.У той день - 19 березень 2013 року - норвезький спортсмен несподівано для всіх зняв з себе штани, продемонструвавши свою чоловічу гідність проїжджаючим дівчатам і глядачам. Як згодом з'ясувалося, до того перформансу пізніше приєдналися і інші спортсмени. Сам Еміль назвав свій вчинок звичайним дивацтвом.