Алія Мустафіна, біографія, новини, фото!

Біографія Алії Мустафін

дитинство

Алія народилася в спортивній сім'ї. Її тато Фархат Мустафін в 1976 році завоював бронзу в Монреалі на Олімпійських іграх з греко-римської боротьби. А ось мама Олена Кузнєцова викладала фізику в школі. До слова, молодша сестра Алії Наиля теж займається спортивною гімнастикою і дослужилася до звання майстра спорту. Втім, дівчинка після травми пішла зі спорту і бере участь тільки в аматорських змаганнях.
У шість років Алію відвели в спортивну секцію. Після занять дівчинка почала один за іншим вигравати дитячі змагання, далі пішли юнацькі. Всього Мустфіна завоювала п'ять медалей найвищого ґатунку на третій Спартакіаді учнів. Але трохи пізніше Алія припинила ходити на тренування через відсутність розуміння з боку тренера Діни Камалова. З нею у юної спортсмени розгорівся конфлікт. Пізніше тренуватися гімнастка продовжила, але вже у Олександра Александрова.

Великий спорт

Восени 2007 року Мустафіна з'явилася на неофіційному чемпіонаті світу "Junior International". Там, в Йокогамі, вона завоювала відразу п'ять срібних медалей. В окремих видах багатоборства і в абсолютній першості.Дівчинка поступилася тільки американці Ребеці Бросс, яка взяла п'ять разів золото.

молоде дарування

А ось в юніорській першості Європи в 2008 році у французькому Клермон-Феррані Алія Мустафіна разом з Ганною Дементьєвої, Тетяною Набієв, Анастасією Новікової і Тетяною Соловйової стала лідером в командному турнірі зі спортивної гімнастики. У багатоборстві ж Алія взяла срібло, вона поступилася Тетяні Набієв.
Наступним етапом життя Алії став чемпіонат Росії в 2009 році. У жіночому багатоборстві Мустафіна завоювала золоту медаль, вона випередила Тетяну Набієв і Ксенію Семенову. Ще одне золото гімнастка виграла разом з московською командою, в якій так само виступали Олена Замолодчікова, Юлія Бергер, Анна Миздрікова, Марія Чібіскова і Олена Сирнікова. Чи не залишалася без медалей дівчина і в окремих видах багатоборства, їй дісталося і золото, і срібло, і бронза.
Здобула перемогу в багатоборстві та на Кубку Росії. Змагання були відбірковими на чемпіонат світу. У них спортсменка не брала участі, так як їй не було 16-ти років. Відразу п'ять золотих медалей виграла Алія Мустафіна на Всесвітній Гімназіаді в Досі,вона виграла турнір в багатоборстві у вільних вправах, в складі команди і в вправах на брусах і колодах. У скарбничці спортсменки є срібло за опорний стрибок.

момент перемоги

У 2010 році, після тривалої перерви через травму, Алія брала участь в четвертому етапі Кубка Світу. Гімнастка показала другий результат у вправах на колоді і четвертий - на брусах.
Далі пішов чемпіонат Європи 2010, де Мустафіна разом з Катериною Курбатовой, Тетяною Набієв, Ганною Миздріковой і Ксенією Семенової взяла золото і стала двічі срібним призером. Трохи пізніше спортсменка брала участь в розіграші Відкритого Кубка Японії. З колегами вона обіграла гімнасток з Японії. А багатоборстві Алія показала третій результат.
Слідом, на Кубку Росії Мустфіна виграла фінал в багатоборстві, випередивши срібну призерку Ксенію Афанасьєву. Алія вправлялася на брусах, стала там першої, другої стала в опорному стрибку і третьою на колоді.
Алія Мустафіна на відео
Результати допомогли гімнастці потрапити до складу команди на світовий чемпіонат 2010 року. Спеціально до нього дівчина ускладнила собі програму, вона вивчила "2,5 гвинта Юрченко".У підсумку, вона з першим результатом вийшла у фінал багатоборства і потрапила до фіналу 4 видів. Таке вдалося останній раз в 1997 році Світлані Хоркіна. У фіналі ж Алія взяла золото. До слова, російською гімнасткою, яка стала чемпіонкою світу в особистому багатоборстві, останній раз в 2003 році стала та ж Світлана Хоркіна. Крім цього, три рази Мустафіна була другою в окремих видах багатоборства - брусах, опорному стрибку і вільних вправах. На колоді ж спортсменка впала, тому і вибула з боротьби. Дебютантка чемпіонату Алія Мустафіна завоювала найбільшу кількість медалей на чемпіонаті, Росія тоді посіла друге місце в загальнокомандному заліку. У 2011 році Алія початку з виступу на етапі Кубка світу. У багатоборстві вона взяла срібло.

травма

У квітні 2011 року Алія пошкодила ногу на Чемпіонаті Європи. Вона невдало приземлилася після опорного стрибка. Поміст дівчина покинула на руках тренера. Після цього, гімнастка була змушена знятися зі змагань. Лікарі поставили діагноз - розрив хрестоподібних зв'язок лівого коліна. Спортсменку прооперували. В період реабілітації без Алії пройшов чемпіонат світу. А тренуватися Мустафіна початку через три місяці.

Олімпіада 2012 року

Під час підготовки до літньої Олімпіади Мустафіна брала участь в чемпіонаті Європи, чемпіонаті та кубку Росії. Виступила спортсменка і в Лондоні на Олімпійських іграх. У фіналі вона була в збірній в командній першості і в індивідуальних змаганнях. Разом зі своїми російськими колегами вона взяла срібло в загальнокомандному заліку. Крім цього, Алія взяла бронзу в індивідуальному багатоборстві. До слова, дівчина не стала робити "2,5 гвинта Юрченко" через якого отримала травму. На різновисотних брусах Мустафіна завоювала золото. У новому столітті це перше російське золото на Олімпійських іграх в цьому виді спорту.
думка сім'ї
До речі, після Олімпіади Мустафіна сказала, що спортивну кар'єру кидати не збирається. Вона планує побувати і на іграх в Ріо-де-Жанейро.

Особисте життя Алії Мустафін

У 2012 році Алія Мустафіна закінчила школу. Далі дівчина вступила на заочне відділення Російського державного університету нафти і газу ім. Губкіна. Її спеціальність - "Економіка і управління". Дівчина хоч і не любила вчитися, зате із задоволенням відвідувала уроки фізики та алгебри.До речі, з віросповіданням дівчина поки не визначилася.
У дівчини досить важкий характер. Але, за словами Валентини Родіоненко, у неї є важлива якість, яка потрібна кожному спортсмену. Алія вміє взяти себе в руки в потрібний момент. Тренер Мустафін заявляє, що у всіх спортсменів досить складний характер. Олександр Александров додає, що Алія є найскладнішою учасницею збірної. Це підтверджує і батько гімнастки. І каже, що його дочка дуже ранима. Сама спортсменка говорить, що вона, в порівнянні з сестрою, дуже спокійна.