Найстаріші чемпіони олімпійських ігор в світі

Pin
Send
Share
Send

Вікові спортсмени брали і беруть участь в Олімпіадах в різних видах спорту. Є чемпіони, що потрапили в число найстаріших учасників ігор. Чи не побитий рекорд самого вікового олімпійського чемпіона в світі.

У яких видах спорту перемагають вікові спортсмени

Вікові спортсмени не поспішають в останні роки йти зі спорту, вони продовжують прагнути до нових спортивних досягнень, беруть участь в Олімпіадах і досить часто стають олімпійськими чемпіонами.

Хокей - віковий вид спорту

Чимало старих олімпійських чемпіонів серед хокеїстів. Цей вид спорту дозволяє і після сорока успішно брати участь в світових змаганнях. Так, Петро Недвед є володарем олімпійської медалі, продовжуючи грати в хокей. У 2014-му році у віці сорока двох років він вийшов на лід у складі збірної Чехії.
Нерідко чемпіонами стають вікові біатлоністи. Можна навести приклад дворазового олімпійського чемпіона росіянина Сергія Чепікова. У 2006-му році він завоював медаль у віці тридцяти дев'яти років.

У лижних гонках часто беруть участь спортсмени старше тридцяти років

Відома скелетоністка Дафф Гібсон завоювала олімпійську медаль в 2006-му році в Туріні. Їй було тридцять дев'ять років.Вікові спортсмени не раз здобували перемоги в таких олімпійських дисциплінах, як метання ядра, бокс, боротьба, лижі, гімнастика, баскетбол та ін.

Найстаріші олімпійські чемпіони на іграх в Сочі

Як тільки Олімпіада в Сочі стартувала, з'явилося багато інформації про спортсменів-учасників. Уболівальникам були цікаві про них всі подробиці, це стосується і віку. Можна назвати олімпійських чемпіонів, які приминали участь в Сочинської олімпіади, при цьому входили в число найстаріших. Один з них - Альберт Демченко. Ця зимова Олімпіада стала для нього сьомий. Альберт - рекордсмен по участі в зимових іграх. Олімпійське "срібло" спортсмен завойовував в 2006-му і в 2014-му році. Деякі російські фахівці вважають, що санний спорт зберігся в країні багато в чому завдяки Демченко. На момент завоювання медалі йому було сорок два роки.

Альберт Демченко рекордсмен - він брав участь в семи олімпіадах

Знаменита ковзанярка з Німеччини виступала на Сочинської Олімпіади у віці сорока одного року - це Клаудіа Пехштайн. Вона вперше брала участь в іграх в дев'ятнадцятирічному віці і стала бронзовою призеркою.Після цієї перемоги, Клаудіа протягом п'яти наступних Олімпіад доводила, що залишається найкращою.

Клаудіа Пехштайн одна з найбільш вікових спортсменок, які стали олімпійськими чемпіонами

Сорокарічний норвезький біатлоніст Уле-Ейнар Бьорндален один найстаріших олімпійських чемпіонів в Сочі і найстаріший чемпіон в індивідуальних видах спорту. Він володар восьми золотих медалей.

Бьорндален незважаючи на вік не збирається залишати великий спорт

До числа найстаріших олімпійських чемпіонів Сочі відноситься і Олександр Зубков зі збірної Росії. Чемпіоном він став в 2014-му році, завоювавши медаль в бобслеї.
Норвежка Маріт Бьорген в скіатлоне на Сочинської Олімпіади завоювала "золото", ставши найстаршою лижницею, яка зуміла домогтися індивідуальної перемоги. Її вік - тридцять три роки. Відомо, що йти зі спорту вона не збирається.

Бобслеїст Олександр Зубков став олімпійським чемпіоном в 39 років

Вже за сорок спортсмену Армін Цеггелер. Він завоював бронзову медаль в санях. Ця Олімпіада стала для нього шостий, причому на всіх шести своїх Олімпіадах Армін не залишалася без медалей.

Найстаріший олімпійський чемпіон в історії

Найстаршим чемпіоном в історії Олімпійських ігор є Оскар Сван. Вже багато років цей титул залишається за ним. Дивно те, що в своїх перших іграх спортсмен взяв участь в змаганнях зі стрільби у віці шістдесяти років. Це сталося на Лондонській Олімпіаді в 1908-му році. Сван був нагороджений золотою медаллю, проте не став найстаршим чемпіоном тих ігор. У 1908-му році олімпійської золотою медаллю був нагороджений ірландський спортсмен Джошуа Міллнер. Він був на кілька місяців старше Свана.
Через чотири роки на своїй другій Олімпіаді в життя у віці шістдесяти чотирьох років спортсмен знову зміг завоювати золоту нагороду за стрілянину одиночними пострілами по "олені, що біжить" зі ста метрів. Після Олімпійських ігор в Стокгольмі 1912 го року Сван знайшов титул самого найстарішого призера. З тих самих пір даний віковий рубіж не вдалося подолати жодному зі спортсменів усього світу.

Оскар Сван почав свою велику спортивну кар'єру в 60 років

В Олімпійських іграх, що проходять в Антверпені в 1920-му році, Оскар Сван знову взяв участь. Він виграв "срібло" у віці сімдесяти двох років. З тих пір вік цього чемпіона став найбільшим в історії ігор.

Оскар Сван став найстарішим олімпійським чемпіоном в 72 роки

Спортсмен планував взяти участь в Олімпіаді 1924 року, проте не зміг цього зробити через похитнулося здоров'я. У Свана були деякі дивні речі. Він був надзвичайно забобонний, стріляв завжди в одній і тій же одязі, а саме - в чорному капелюсі і чорному пальто. Спортсмен носив довгу бороду і довге волосся. Для нього не існувало ніяких нагород, крім золотих. "Бронзу" і "срібло" він міг викинути або подарувати першому зустрічному. Сван помер в 1927-му році. Його син - продовжувач династії. Він так само брав участь в Олімпіадах разом з батьком, беручи участь в змаганнях зі стрільби. Він зміг завоювати кілька золотих, срібних і бронзових медалей. Син і батько на двох завоювали п'ятнадцять олімпійських нагород.
Але навіть найстарішому олімпійському чемпіону далеко до кавказьких довгожителів. На сайті Odkurzacze.info є докладна стаття про те, як люди доживають до 100 і більше років.