Біографія Євгенії Канаєвої

дитинство

Мама Жені - майстер спорту з художньої гімнастики. Але в 6-річному віці в спорт її віддала бабуся, яка любила фігурне катання і художню гімнастику. Юна Євгена демонструвала не дужі здібності. Тренувати Канаєву початку Олена Арайс, це дочка нинішнього тренера гімнастки Віри Штельбаумс. Перший тренер була вражена прагненням підопічної вчити нові і складні елементи. У спортивній школі все звертали увагу, що Дружина Канаєва часто залишалася тренуватися тоді, коли все вже розійшлися. Бабуся годинами чекала внучку в коридорі.
12-річну Канаєву запросили в Москву на збори молодих омських гімнасток. Її виступ побачила Аміна Заріпова, цей тренер була відповідальна за підготовку юніорів. Пізніше дівчинку запросили на тренування в школу олімпійського резерву. Женя почала покращувати свої результати, завдяки тому, що поруч з нею в Москві була Віра Штельбаумс.
У 2003 році Канаєва виступила за Газпром в Японії на клубному чемпіонаті в категорії юніорів і виграла. Гімнастка представляла Росію разом з Аліною Кабаєвою і Іриною Чащина.У той же час її помітила Ірина Вінер, головний тренер російської збірної з художньої гімнастики. Дівчинку запросили на базу членів збірної Росії, в навчально-тренувальний центр "Новогорск". Як говорить Вінер, це був переломний момент в житті спортсменки.

молоде дарування

"Кабаєва теж колись починала свої тренування серед зірок. І Жене пощастило, що тренер Віра Штельбаумс працювала в центрі Новогорск. І пощастило в тому, що ми прийняли рішення Канаєву відправити туди. І вона показала себе як талановиту і вмілу, та до того ж, вона любить гімнастику ", - говорить Вінер.

Початок спортивної кар'єри

Сходила Женя Канаєва на п'єдестал пошани не просто. Це через те, що в Росії дуже багато талановитих гімнасток. Після того, як на Олімпіаді 2004 року виграли медалі Кабаєва і Чащина, на вершину почали сходити Ольга Капранова і Віра Сесіна. Вони то і стали лідерами художньої гімнастики країни. Кабаєва продовжувала виступати, тому в російській збірній не знайшлося місця Канаєвій. Але дівчина продовжувала працювати і удача встала на її сторону в 2007 році. Тоді, влітку, вже був відомий склад команди на Чемпіонат Європи - це Сесіна, Капранова і Кабаєва. Але Аліна отримала серйозну травму і не змогла поїхати.Заміну знайшли в особі Канаєвої, гімнастці довірили виконати стрічку.
Євгенія з'явилася на килимі на одну мить, але не підвела своїх уболівальників і тренерів. Вона виграла у фіналі золото, виступаючи зі стрічкою, виграла і в командному змагань. Ну а через кілька місяців гімнастка принесла золото на чемпіонаті світу, в командному змаганні.

сезон Олімпіад

Чотири програми Олімпіади 2008 року (стрічка, скакалка, обруч, булави) були досить складні і продумані в музичному плані. Виступи розкривали індивідуальність. Програму зі стрічкою склали під фортепіанну версію "Підмосковних вечорів". Тоді Канаєва виступала в тіні Капранової і Сесіної, а так само чинної чемпіонки світу Ганни Безсонової. Але вже до середини весни дівчина змогла виграти абсолютну першість на етапах Гран-Прі та Кубків Світу. Канаєва стала абсолютною чемпіонкою Росії.

Гнучка і пластична

А на чемпіонаті Європи дівчина вже вийшла з резерву і була в складі збірної Росії. Женя обійшла Капранову і Безсонову, завоювала титул Чемпіонки Європи. Уже тоді гімнастку вважали головною претенденткою на участь в Олімпійських іграх.Так і вийшло, на Олімпіаді в Пекіні дівчина представляла країну разом з Капранової.
Варто відзначити, що Женя Канаєва стала наймолодшою ​​серед фіналістів в змаганнях з художньої гімнастики на Іграх. Вона, до речі, допустила і менше всіх помилок. У підсумку, спортсменка виграла Олімпіаду.
А в 2012 році на лондонських олімпійських іграх Євгенія Канаєва стала дворазовою чемпіонкою.

рекордсменка

У 2009 році, коли ввели нові правила, стиль гімнастки змінився. Дівчину на початку сезону мучили втома і травми. Але вона продовжувала низку перемог в абсолютній першості. У кількох фіналах з окремими програмами вона поступалася Ганні Безсоновій або Вірі Сесіної. Тоді, на Чемпіонаті Європи, який проходив у Баку, Женя взяла золото у всіх видах програми. Потім вона завоювала 9 золотих медалей на Універсіаді та Всесвітніх іграх. За шикарний результат на Універсіаді дівчині присвоїли титул "Героїня Ігор". Восени того ж року Канаєвої випала нагода завоювати титул чемпіонки світу. Женя пройшла кваліфікацію з першими результатами в програмах, вона завоювала чотири золотих медалі. Медаль їй дісталася і в складі команди разом з Дариною Дмитрієвої, Дариною Кондаковой і Ольгою Капрановою.До початку змагань у неї вже було 5 золотих медалей одного чемпіонату світу, в результаті Канаєва повторила рекорд Оксани Костіної в 1992 році. Після виступів гімнастка завоювала шосту медаль, тим самим побивши рекорд на окремо взятому чемпіонаті.
Євгенія Канаєва на відео
На чемпіонаті світу 2011 року Євгена повторила своє досягнення і знову завоювала 6 з 6 вищих нагород в особистих дисциплінах. Отже, за підсумками змагань Канаєва стала 17-разовою чемпіонкою світу в своєму виді спорту.

Особисте життя Євгенії Канаєвої

Женін успіх не тільки приніс їй любов уболівальників, але і продовжив традицію школи Омська готувати чудових спортсменів. Спортивний коментатор і колишня гімнастка Ляйсан Утящева сказала, що Канаєва, це Кабаєва і Чащина разом узяті. Але Женя не любить порівнянь. У своїх інтерв'ю вона часто міркує про майбутнє, каже, що живе лише сьогоднішнім днем, а перемоги тільки мотивують її на досягнення ще кращих результатів. Тренери кажуть, що спортсменка живе за принципом "або пан або пропав", це-то і виділяє її на тлі інших гімнасток. Перемога і поразки для Євгенії служать уроком.
Євгенія Канаєва завжди слухає своїх тренерів, але при цьому завжди висловлює свою думку при складанні програм. Вона постійно розучує, не без задоволення, нові елементи, а так же пробує нові стилі. І головне в гімнастиці для спортсменки - це зовсім не бали, а реакція глядачів. Нинішні тренери кажуть, що Канаєва сама стане чудовим тренером.